Kasımpaşa’nın Ganalı Futbolcusu Mensah, Açıklamalarda Bulundu!

Kasımpaşa’nın Ganalı Futbolcusu Mensah, Açıklamalarda Bulundu!

Atletico Madrid kulübü ile 2021 yılına kadar sözleşmesi olan ve sezon başında bir yıllığına Kasımpaşa’ya kiralanan Mensah, açıklamalarda bulundu.

Şu anda kariyerinin başında olduğunu ve büyük takımlarda oynamak için beklemesi gerektiğini belirten 23 yaşındaki futbolcu, “Hayalim, büyük takımlarda oynamak. Şimdilik biraz daha beklemem gerektiğini düşünüyorum. Hala genç bir oyuncuyum ve oynamam gereken maçlar var. Sezon sonunda Kasımpaşa’da kalıp kalmayacağımı bilmiyorum. Bunları konuşmak için henüz erken. Sezon sonuna doğru konuşmak daha doğru olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Kasımpaşa’ya gelmeden önce Türkiye ve Süper Lig hakkında fazla bilgiye sahip olmadığını anlatan Mensah, şöyle devam etti:

“Transfer hikayemle ilgili söyleyebileceğim çok fazla bir şey yok. Atletico Madrid ile antrenmanlar yapıyordum, büyük bir takım. Elimde birkaç seçenek vardı. Türkiye’den bir teklif olduğunu söylediler. Türkiye’ye geldiğimde çok etkilendim ve burada oynamanın hayalim olduğunu düşündüm. Kasımpaşa’da oynamaya karar verdim.”

“En beğendiğim futbolcu Talisca”

Bernard Mensah, Türkiye’de kendi pozisyonunda forma giyen futbolcular içerisinde en çok Beşiktaş’tan Anderson Talisca’yı beğendiğini dile getirdi.

Türkiye liginin çok iyi oyuncuları barındırdığını vurgulayan Ganalı orta saha oyuncusu, “Pozisyonumda en çok beğendiğim futbolcu Talisca. En beğendiğim takım ise Beşiktaş. Karşısında oynamanın en zor olduğu futbolcu da Quaresma. Kendisi oldukça kabiliyetli bir oyuncu. Topu ondan almak çok zor ve bazen hiç düşünmediğiniz şeyleri yapabiliyor. O yüzden Quaresma’nın karşısında oynamak çok zor.” şeklinde görüş belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir