Milli Tenisçilerimiz Avustralya Açık’a Erken Veda Etti!

Milli Tenisçilerimiz Avustralya Açık’a Erken Veda Etti!

Avustralya Açık tenis turnuvasının eleme turlarında bütün Türk tenisçiler elenerek 2018’in ilk Grand Slam’ine çok erken şekilde veda etmek zorunda kaldılar.

 

2018’in ilk Grand Slam’i olan Avustralya Açık’a çok az bir vakit kalmışken, Türk sporcularımızın turnuvadan elenmesi üzücü bir gelişme olarak karşımıza çıktı.

Başak’tan Üzücü Yenilgi

Kadın tekler kategorisinde mücadele eden dünya 172 numarası Başak Eraydın, Irina Falconi karşısında set kazanamazken sadece bir oyun alabildi. 6-1 ve 6-0 yenilen Başak, kendi kalitesinin altında bir mücadele ortaya koydu.

İpek ve Çağla’nın Çabası Yetmedi

Dünya 203 numarası İpek Soylu, Stefanie Voegele karşısında ilk seti 6-4 kaybetti. Daha sonra direnci düştü ve ikinci seti de 6-2 kaybedip turnuva dışında kaldı.

Dünya 156 numarası ve Türk tenisinin 1 numaralı ismi Çağla Büyükakçay ise rakibi Julia Boserup karşısında iki seti de 6-4 kaybedip elendi. Büyükakçay, geçtiğimiz aylarda Türkiye’de Maria Sharapova ile bir gösteri maçı da yapmıştı.

Cem İlkel Denedi; Olmadı

Cem İlkel, Salvatore Caruso karşısında ilk seti 6-2 kaybettikten sonra ikinci sette geri dönmeye çalıştı ancak seti 6-4 kaybederek turnuvaya veda etti.

Avustralya Açık’ta herhangi bir Türk tenisçinin olmaması her ne kadar üzücü olsa da umarız önümüzdeki senelerde tenis, ülkemizde gelişim gösterir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir